Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

     Z inicjatywy ks. Wojciecha Rebety, dyrektora PDM archidiecezji lubelskiej i przy życzliwej aprobacie ks. abp. Stanisława Budzika animatorzy misyjni, katecheci i duszpasterze od października br. mogą korzystać z Archidiecezjalnego Centrum Misyjnego. Siedziba ośrodka mieści się w budynku Kurii Archidiecezji Lubelskiej przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2. Organizatorzy pragną, by miejsce to stało się „sercem” wszelkich inicjatyw misyjnych w diecezji. Otwarte jest ono dwa razy w tygodniu.
     W biurze spotkamy s. Irenę Karczewską, franciszkankę misjonarkę Maryi, która chętnie udzieli informacji na temat aktualnych działań misyjnych w diecezji. Można z nią także skonfrontować własne pomysły z przedsięwzięciami ogólnopolskimi Papieskich Dzieł Misyjnych. Oprócz misyjnego wystroju wnętrza, który podkreśla charakter miejsca, można zaopatrzyć się tam w aktualne materiały misyjne do formacji dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie jest to nowa inicjatywa – podkreśla s. Irena. – Wcześniej były również udane próby tworzenia takich dyżurów misyjnych dla ożywienia animacji w diecezji . Dziś wydaje się to koniecznością, by animatorzy, katecheci i duszpasterze mieli taki misyjny punkt odniesienia w tak dużej i misyjnie aktywnej diecezji.
     Na początku listopada z inicjatywy Ks. Dyrektora i s. Ireny odbyło się spotkanie animatorów misyjnych z terenu archidiecezji, w którym wzięło udział 11 uczestników. Zebranie to było związane z przygotowaniem do diecezjalnego podsumowania Kolędników Misyjnych Archidiecezji Lubelskiej i wydarzeń im towarzyszących. Animatorzy podjęli temat duchowej łączności dzieci z archidiecezji z cierpiącymi dziećmi w Syrii i w Libanie.  Omówili także przygotowania do czuwania Papieskiej Unii Misyjnej w Częstochowie. Ponadto zaplanowano animacje misyjne dla młodzieży archidiecezji prowadzone przez zgromadzenia misyjne obecne w środowisku lubelskim.
     Pracownikom i odwiedzającym Archidiecezjalne Centrum Misyjne z całego serca życzymy, by ich pasja dla misji zapalała innych do misyjnego działania i zataczała coraz szersze kręgi w diecezji.

km/pdmd

Archidiecezjalne Centrum Misyjne
Ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2
20-105 Lublin
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. : 81/ 532 10 58 w.566 kom.516 802 301
Otwarte: środy i czwartki w godz.9.00-14.00

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna