Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

     24 marca 2017 r. obchodzimy w Kościele po raz dwudziesty piąty Dzień Misjonarzy Męczenników. Wspominamy wtedy wszystkich zamordowanych misjonarzy i pracowników duszpasterstwa, którzy zginęli z powodu swojej wiary w Jezusa Chrystusa. Dzień ten zrodził się w 1993 r. z inicjatywy Młodzieżowego Ruchu Misyjnego Papieskich Dzieł Misyjnych we Włoszech. Jest on upamiętnieniem kolejnej rocznicy śmierci abp. Oscara Romero, zamordowanego 24 marca 1980 r. w Salwadorze podczas sprawowania Eucharystii.
     Niemal każdego miesiąca docierają do nas wieści o śmierci osób zaangażowanych w życie Kościoła w różnych regionach świata. Są wśród nich misjonarze, duszpasterze, siostry zakonne i osoby świeckie. Dzień Misjonarzy Męczenników, przypominający nam o ofierze ich życia, ma również zachęcić do refleksji nad naszą wiarą i zaangażowaniem w głoszenie Ewangelii. Stanowi także możliwość podjęcia modlitwy i postu w intencji misji.

     Studenci misjologiii UKSW zapraszają 24 marca 2017 r. do kościoła św. Anny w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 68 na „Godzinę miłosierdzia z misjonarzami męczennikami”.

     W programie:
15.00 Eucharystia
     Kazanie wygłosi ks. Mariusz Telaczyński z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie
15.45 Droga Krzyżowa z Misjonarzami Męczennikami
     Nabożeństwo zakończy się błogosławieństwem i ucałowaniem relikwii Błogosławionych Męczenników z Pariacoto.

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieska Unia Misyjna